Sveika ir laiminga katė – ko reikia?

Sveika ir laiminga katė. Katė – vienas populiariausių naminių gyvūnų, kadangi jam auginti nereikia ypatingų sąlygų, užima nedaug vietos namie, o svarbiausia – garantuoja malonią draugiją. Visgi, jei norite, kad ši jūsų augintinė būtų sveika ir laiminga, turite atidžiai paisyti ir tam tikrų taisyklių, priešingu atveju, ne juokais galite pakenkti gyvūnėliui. Taigi, kokių taisyklių reikėtų paisyti auginantiems kates?

Sveika ir laiminga katė

Sveika ir laiminga katė

Vienas svarbiausių dalykų, kurio negalite nepaisyti, yra kačių angų galandimo klausimas. Žinoma, visada tuos nagus galite pakirpti ir taip išvengti tokių problemų, kaip apgadinti baldai, tačiau tuo pat metu turite žinoti, kad tai – ne itin sveika jūsų katės atžvilgiu. Nagai – natūrali kūno dalis, tad jos vientisumas neturėtų būtų pažeistas. Na o juos pagaląsti katei taip pat yra visiškai natūralus poreikis, kadangi būtent šio proceso metu ji juos atnaujina bei taip pat pasimankština. Taigi, belieka tik daryti išvadą, kad jūsų katė negaląsti savo nagučių tiesiog negali. Na, o jūs neturėtumėte bandyti tam sutrukdyti – verčiau išmintingai spręskite susiklosčiusią situaciją. Vienas geriausių sprendimų – įsigyti kačių draskylę.

Naudinga pasidomėti:

Draskyklės katėms

Draskyklės katėms yra labai efektyvus šios problemos sprendimo būdas – jūsų augintinė tikrai turės kur pagaląsti savo nagučius. Jūs galėsite būti ramūs, nes žinosite, kad nagų žymės neatsiras ant baldų.  Taip pat verta parėžti, kad draskylės šiandien atrodo labai stilingai, todėl papuoš jūsų namus. Na, o, jei norite, kad toks gaminys neštų dar daugiau naudos, tai galite rinktis draskyklę – gultą – ji pasitarnaus ne tik tuo, kad jūsų nenuorama turės kur pagaląsti nagučius, bet dar ir tuo, kad turės, kur patogiai išsimiegoti. Tam, kad užtikrintumėte geriausią efektą, kiekvienoje namų patalpoje, kur lankosi jūsų katė, turėtumėte laikyti bent po vieną draskyklę.

Dar vienas dalykas, kurio irgi svarbu paisyti, jei norite, kad jūsų augintinė būtų sveika ir laiminga yra tinkamas mitybos racionas. Dauguma žmonių galvoja, kad katei reikia ėsti kuo daugiau žalumynų bei daržovių, nes tai sveika jų virškinamajam traktui. Taip, tokie produktai yra iš tiesų naudingi, tačiau taip pat verta žinoti, kad tikrai nereikia visiškai atsisakyti riebios žuvies, raudonos mėsos ar  paukštienos. Tinkami jų kiekiai jūsų katei yra labai naudingi, nes iš jų gaunama svarbių medžiagų,  pavyzdžiui, kaip taurinas ar omega rūgštys. Tad, bent porą kartų per savaitę, lepinkite savo augintinė žuvimi, paukštiena bei raudona mėsa. Tad linkime atsakingo auginimo.

DraskyklesKatems.lt