Kodėl katės gadina daiktus namuose – kaip to išvengti

Kodėl katės gadina daiktus namuose. Jei Lietuvos statistikos departamentas vykdytų ir tokius tyrimus, greičiausiai pasitvirtintų faktas, kad kone kas antras mūsų šalies gyventojas namuose augina katę.

Kodėl katės gadina daiktus namuose

Kodėl katės gadina daiktus namuose

Katė – gyvūnėlis, kuris tikrai suteiks labai daug džiaugsmo ir šilumos jūsų namams, jei nuspręsite jį auginti. Tačiau taip pat svarbu nepamiršti, kad auginantieji kates, susiduria ir su ypač įvairiais jų poreikiais. Tai – kur kas daugiau nei vien tik švarus ir šviežias vanduo ar kokybiškas ėdalas – ne paslaptis, kad katėms yra kabai svarbu patenkinti ir dar vieną lūkestį – pagaląsti nagus. Ir, jei katėms tai yra didžiulis malonumas, tai jų šeimininkai neretai net už galvos susiima, matydami šio proceso pasekmes – sugadintas sienas, daiktus ar baldus. Taigi, ką daryti, kaip elgtis, kad tiek augintinis, tiek šeimininkas liktų patenkinti? Gera žinia, kad egzistuoja tikrai ne vienas sprendimas, todėl rasite sau tinkamiausią.

Naudinga pasidomėti:

Reguliariai pakirpkite katėms nagus

Viena iš priežasčių, kodėl katės galanda savo nagus yra ta, kad jos šio veiksmo metu juos tiesiog atnaujina. Visgi, kačių šeimininkams svarbu žinoti, kad, jei nagus reguliariai pakirpsite, tai poreikis juos galąsti, natūraliai sumažės. Visgi, taip pat svarbu akcentuoti, kad kačių nagučiai yra labai  smulkūs, tad, jei nuspręsite, kad reikia juos pakirpti, geriausia būtų, kad šią procedūrą atlikti savo srities specialistas.

Sukurkite specialų kampelį namuose, skirtą šiai veiklai

Nagų galandimas jūsų katėms yra ne tik būtinas, bet ir labai malonus, todėl jos jo tikrai neatsisakys. Tad, jei norite apsaugoti savo namų sienas, daiktus ar baldus nuo nagų žymių, galite rinktis ir dar vieną sprendimą – tiesiog sukurkite savo namuose augintinėms kampelį, kuriame jos nagus galąsti galėtų legaliai – t.y., vieną kambarį arba dalį jo, padenkite tokiomis medžiagomis, kurios būtų atsparios nagų galandimui. Gera žinia ta, kad tokių medžiagų pasirinkimas yra labai didelis ir jos nekainuoja daug.

Išleiskite katę į sodą ar kiemą

Jei gyvenate nuosavame name  ir turite jums priklausantį sodą ar kiemą, tokiu atveju, n bent kartą per dieną išleiskite savo augintinę į lauką – ten augantys medžiai  taps puiku nagų galandimo objektu, o jūsų išvengsite žymių ant namuose esančių daiktų ar baldų.

Kodėl katės gadina daiktus namuose – nėra draskyklės

Na, ir, žinoma, negalima nepaminėti dar vieno, ypač puikaus sprendimais. Tai – draskyklės katėms. Tai – bene pats geriausias pasirinkimas tiek augintiniui, šiek šeimininkui: pirmasis galės išvengti nagų apkirpimo procedūros ir efektyviai pagaląsti nagus, o šeimininkai bus tikri, kad visi namuose esantys daiktai bei baldai išliks puikios būklės. Geriausiam rezultatui užtikrinti –   laikykite po 1 ar 2 draskykles kiekviename kambaryje, kuriame laiką leidžia jūsų augintinis.

Tekstu rasymas – SeoITturas.lt