Nauda šeimininkui ir augintinėms – nagų draskyklės katėms

Nauda šeimininkui ir augintinėms. Greičiausiai visi žmonės namuose auginantys kates tikrai pastebėjo jų pagrindinį pomėgį – galąsti nagučius. Tiek visai maži kačiukai, tiek subrendusios katės nagų priežiūros ritualams mielai naudoja įvairius baldus, augalus ar kitus namų interjero akcentus. Kaip tik todėl šis kačių pomėgis tikrai nekelia didelio džiaugsmo jų šeimininkams.

Nauda šeimininkui ir augintinėms

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog baldų draskymas yra chuliganiškas šių gudrių augintinių elgesys. Tačiau iš tikrųjų šie procesai yra naudingi katės sveikatai. Todėl šio kačių pomėgio tikrai nereikėtų smerkti. Nagų draskyklės katėms – idealus sprendimas, kuris ne tik pateisina visus kačių poreikius, bet ir padeda išvengti itin nemalonių, sudraskytų interjero detalių padarinių. Taigi, kokie yra pagrindiniai privalumai, kuriuos užtikrina šis, katėms subalansuotas, baldas?

Naudinga pasidomėti:

Nepriekaištinga kačių nagų būklė

Nagų galandimas – procesas, kurį diktuoja natūralūs kiekvieno katino instinktai. Nuo pat mažų dienų kiekvienas kačiukas ieško vietos, kur galėtų tinkamai pagaląsti savo nagučius. Neradus tokios vietos, vienintelė išeitis – baldų niokojimas. Atlikdama įvairius braižymo judesius kiekviena katė ne tik galanda savo nagus, bet ir šlifuoja pažeistą arba negyvą nago sluoksnį. Todėl kiekvienas, savo katę mylintis ir jos sveikata besirūpinantis šeimininkas tikrai turėtų sudaryti tinkamas sąlygas kasdieniams nagų priežiūros procesams. Nagų priežiūrai skirtos draskyklės pasirūpina nepriekaištinga kačių nagų būkle ir nesukelia jokios, nagų pažeidimo rizikos. Todėl tokio tipo gaminį tikrai turėtų įsigyti kiekvienas kačių augintojas.   

Draskyklės ir kačių emocinė būklė

Draskyklės pasirūpina ne tik kačių nagais, bet ir augintinių emocine būkle. Galąsdamos nagučius katės mažina stresą bei tinkamai išnaudoja susikaupusią energiją. Atlikus nagų priežiūros procedūrą katės jaučiasi žvaliau ir energingiau. Taip pat drasyklės yra puiki mankštinimosi priemonė bei idealus prasitampymo būdas. Dėl šios priežasties dauguma kačių saldžiai išsimiegojusios visų pirma nužingsniuoja ne prie gardaus maisto dubenėlio, bet prie draskyklės.

Nauda šeimininkui ir augintinėms – tik katei priklausantis namų kampelis

Sakoma, jog šunys prisiriša prie šeimininko, o katėms gyvenime yra svarbiausia pastovi gyvenamoji vieta. Katės nemėgsta pokyčių ir vertina stabilumą. Todėl nuosavas, tik joms priklausantis kampelis namuose – pats svarbiausias kačių gyvenimo akcentas. Visada toje pačioje stovinti draskyklė sukelia saugumo jausmą katinui.  Katės jaučiasi labai gerai žinodamos, jog šis interjero akcentas priklauso tik joms ir visada jų laukia toje pačioje vietoje. Todėl katinu šeimininkams reikėtų pasirūpinti ne tik draskyklės įsigijimu, bet ir stabilia, nekintančia jos stovėjimo vieta.

Draskyklių katėms kaina

Suprantama, kad yra kelios vartotojų grupės mūsų šalyje. Viena jų kaina praktiškai nesidomi, dėmesio nekreipia ir tai yra ne dėl socialinio statuso, bet dėl begalinės meilės savo augintinėms. Todėl tokie katino šeimininkai renkasi praktiškas draskykles, pirma jas taikydami prie savo augintinių poreikio ir žinoma, antroje vietoje ir prie namų interjero. Nesvarbu kokią draskyklę įsigijote ir mokėjote brangiai ar pigiai. Jei draskyklė nedera interjere ir katė ja nesinaudoja ir vienu, ir kitu atveju tai bus tik patirtos išlaidos.

Kita grupė kačių augintojų ieško draskyklių pigiau ir tik po to supranta padarę klaidą. Katė nesinaudoja draskykle, o ji, be darbo „… tebestovi dar vis.”. Tačiau ne visos mažai kainuojančios draskyklės yra nepraktiškos ir nekokybiškos. Jei katėms skirta draskyklė yra kelių aukštų, su gultais ir kainuoja vos keliasdešimt eurų reikėtų pasvarstyti, kas lemia tokią nedidelę konstrukcijos kainą. Dažniausiai pigiai kainuojančios didelės draskyklės nėra tvirtos ir jei Jūsų katė ar kelios jos yra žaismingos tikėtina, kad jau po pusmečio šokią draskyklę teks išmesti kaip nestabilią ar net nesaugią Jūsų augintinėms. Todėl prieš pasirenkant draskyklę nesivaikykite ir „nepirkite” mažų kainų. Pradžioje išsiaiškinkite kokios draskyklės reikia Jūsų katei ar katinui ir tik po to svarstykite, kokią ją galite įsigyti Jūs.

Katės yra ištikimi ir labai mieli augintiniai, kurie kiekvieną dieną rūpinasi namų jaukumu. O draskyklių dėka kiekvienas šeimininkas tikrai nesudėtingai gali atsidėkoti savo augintiniui ir atsilyginti tuo pačiu – meile ir dėmesiu.

DraskyklesKatems.lt