Pagrindinė draskyklių katėms paskirtis

Pagrindinė draskyklių katėms paskirtis. Dar visai neseniai draskyklės katėms buvo tikra egzotika, kurią įsigydavo tik patys didžiausi kačių mylėtojai. Šiomis dienomis draskyklės yra visiškai natūralus interjero elementas, kurį tikrai turi beveik kiekvienas, vieną, o galbūt net kelias kates auginantis. Nors didžioji dauguma žmonių draskykles įsigyja tik todėl, kad nebūtų niokojami namų baldai ar augalai, tačiau iš tikrųjų draskyklių nauda augintiniui – gerokai reikšmingesnė. Taigi, kokią paskirtį atlieka šis, kačių poreikiams pritaikytas interjero akcentas? Ir kokią naudą jis suteikia augintinio sveikatai?

Pagrindinė draskyklių katėms paskirtis

Nepriekaištinga nagų priežiūra

Nagų galandimas – natūralus kiekvienos katės prigimtinis instinktas, kuriam ji negali pasipriešinti. Nagus galandant į tam nepritaikytus paviršius, katė ne tik niokoja brangų turtą, bet ir gali pakenkti savo nagų būklei. Dėl šios priežasties – nagų draskyklės katėms yra privalomas akcentas kiekvieno, nagus turinčio katino gyvenime. Kasdien į draskyklę braižant nagus, katė kokybiškai pagalanda savo nagučius ir sėkmingai pašalina nusidėvėjusius nagų sluoksnius.

Naudinga pasidomėti:

Sportas ir mankšta

Greičiausiai visi kačių mylėtojai pastebėjo, jog katės labai mėgsta tampytis ir rąžytis. Galandant nagus į draskykles katės pačios to nesuprasdamos atlieka įvairaus pobūdžio tempimo pratimus, kurie reikšmingai pagerina jų sąnarių būklę. Maži kačiukai žaisdami su draskykle išlieja per kraštus besiveržiančią energiją, o viršsvorio turintys katinai – išsijudina ir išvengia sunkių sveikatos problemų, kurios įprastai lydi tingius, mažai vaikštančius katinus.

Saugumo pojūtis

Stabili gyvenamoji vieta ir tik jai priklausantis namų kampelis – pačios svarbiausios visų katinu gyvenimo vertybės. Pagalandęs draskyklėje nagučius katinas aiškiai pažymi savo teritoriją, o tai jam sukelia saugumo ir ramybės jausmą bei gerina emocinę būklę. Visada toje pačioje stovinti ir tarsi jos nuolat laukianti draskyklė kiekvienai katei yra savotiškas saugumo garantas ir jaukumu spinduliuojanti vieta, į kurią ji užklysta likusi viena namuose arba pajutusi tam tikrus streso požymius.

Nors kiekvienas katinas prie pokyčių prisitaiko itin sudėtingai, tačiau skyrus šiek tiek laiko ir pripratinus savo pūkuotą draugą prie vienokio ar kitokio tipo draskyklės, jis tikrai bus laimingas. Draskyklių pagalba katė galės oriai bei kokybiškai atlikti nagučių smailinimo ir priežiūros ritualus. Kilus neramumas, ji visada turės kur nubėgti ir pasislėpti. Net pati kompaktiškiausia, tik pagrindinę savo funkciją atliekanti draskyklė katėms kelia teigiamas emocijas ir skatina pasitikėjimo jausmą. Todėl būtinai praturtinkite savo kačių gyvenimą kokybiška draskykle, o jos, savo ruožtu, atsidėkos besąlygiška meile ir dėkingumu.