Kiek tarnauja katės draskyklės

Kiek tarnauja katės draskyklės. Draskyklių katėms paskirtis suprantama daugeliui. Tačiau kai kuriems tenka nusiminti pastebėjus, kad jų augintinės pamėgta drąskymo priemonė prarado pagrindinė funkciją. Ji sulūžo neatitarnavusi net metų. Iš kitos pusės reikia tik pasidžiaugti, kad savo katę pavyko prisivilioti, kad ši nagus „sutiktų” galąsti tik į draskyklę.

Kiek tarnauja katės draskyklės

Kiek tarnauja katės draskyklės

Kiekvienas auginantis katę ar kelias jų rūšis tikisi, kad jiems pavyks „susitarti” su savo pūkuotomis augintinėmis ir jos „sutiks” namų apyvokos daiktų neliesti. Trykštant tokiems norams kačių savininkai namuose surenka iš internetinių parduotuvių užsakytas draskykles katėms ar tik vieną patinkančią iš didelio sąrašo. Tačiau sumanūs kačių augintojai supranta, kad ne visos draskyklės tarnauja ilgai. Kai kurių tarnavimo laikotarpis yra nurodomas net ant pačio gaminio. Tai reiškia, jei gamintojas nurodo, kad jų draskyklės tarnauja iki vienų metų gali būti, kad aktyvi katė jos egzistavimo bei tarnavimo laikotarpį gali ženkliai patrumpinti. Ankstesniame straipsnyje buvo paliestas ir kačių ūgis bei svoris. Todėl renkantis katinų draskykles svarbu įvertinti ir šiuo kriterijus siekiant, kad įrankis katės nagų drąskymui tarnautų ilgiau nei metus. Ir tai ne vienintelis kriterijus įtakojantis draskyklės tarnavimo laiką.

Naudinga pasidomėti:

Kriterijai įtakojantys tarnavimo laiką

Katės draskyklė tarnaus ženkliai ilgiau jei ją pasirinksite tinkamą. Ne vieną kačių „šeimyną” išvedę ir užauginę savininkai gali patvirtinti, kad tvirtos draskyklės tarnauja ilgiau. Tačiau ir šiais atvejais yra tam tikrų niuansų, kurie gali nulemti jų tarnavimo laiką.

  • Tinkama draskyklės vieta namuose. Jei draskyklė neturės stabilių atramų ir ja naudosis kelios kates šokinėdamos ant jos ir dūkdamos joje, jos gali „sugriauti” net ir pačias tvirčiausias. Todėl daugelis draskyklių gamintojų tvirtina, kad tvirčiausiomis yra draskyklės, kurios yra pritaikytos statyti į patalpų kampus. Prigludusios prie sienos draskyklės tampa itin stabiliomis, todėl konstrukcijos neišsiderina ir nesulūžta taip greitai;
  • Miniatiūrinės draskyklės dideliems katinams. Jei tai yra plokštuminė nagų drąskymo priemonė, į susidėvėjimo laikotarpį dėmesio kreipti nereikia. Tačiau, jei dideliam išaugsiančiam katinui naudinga pirkti ne draskyklę pigiau, kaip daugelis to ieško, bet tvirtesnę pagal būsimą ūgį ir tikėtiną svorį. Augdamas kačiukas apsipras ir susidraugaus su draskykle, lyg jie būtų jam namai Jūsų namuose. Todėl tuo pačiu apsaugosite ir savo namus ateityje, kai ūgtelėjęs katinas atras savo instinktus žymėti ir saugoti savo teritoriją galandant nagus.

Akcijos draskyklėms, gultai, dydis, kokybė

Katinų draskyklės pigiau - akcija
  • Akcijos ne visada siūlo tai kas geriausia rinkoje ir galėtų įtikti būtent Jums ir svarbiausia – katei. Neretai, pigios draskyklės katėms tarnauja itin trumpai. Joms pakanka gauti šiek tiek drėgmės ar fizinio kačių krūvio ir tvirtinimo elementai atsipalaiduoja, draskyklė tampa nestabilia. Tokių draskyklių suremontuoti neįmanoma, nebent turint pakankamai medžiagų bei įrankių galima jas sutvirtinti papildomai. Tačiau tai ir vėl išlaidos, o svarbiausia – laiko gaišimas, kuris atitraukia nuo pagrindinių darbų. Tad galima daryti išvadą, kad akcija draskyklei ne visada veda prie sutaupymo. Įsigijus nagu draskykles pigiau, netrukus gali tekti jas išmesti ne dėl kokybės, bet dėl to, kad jos nebuvo tinkamomis būtent Jūsų katei ar joms kelioms;
  • Draskyklė su gultais bei guoliais. Daugiau elementų turinti draskyklė visada turi pastiprinančias atramas todėl yra itin stabilios. Mažos draskyklės galima sakyti, kad yra mažiau stabilios, todėl katės neretai jų išsigąsta jei žaidimo metu jos yra apverčiamos;
  • Prasta kokybė – kone pagrindinė priežastis, kodėl draskyklės katėms tarnauja tiek trumpai. Suprantama situacija, kai užsakovai perka draskyklę internetu pigiau, be konsultacijos, todėl pardavėjas neturi galimybės pakonsultuoti. Tai būna pačio pirkėjo sprendimas bei pasirinkimas. Tad prieš įsigyjant draskyklę, daugeliu atvejų naudinga pasikonsultuoti ir paklausti pardavėjų patirtį prekiaujant būtent konkrečios rūšies ar konkretaus gamintojo draskyklėmis. Sąžiningi pardavėjai visada išsakys savo nuomonę dėl draskyklių remiantis pirkėjų atsiliepimais.

Taigi, norint įsigyti tvirtą ir ilgai tarnausiančią draskyklę katei naudinga ją pirkti ne sau, bet priderinti prie savo erdvės ir svarbiausia – katės.