Katės gadina baldus ir daiktus namuose – kaip atpratinti

Katės gadina baldus. Ne visi būsimi mažo pūkų kamuoliuko šeimininkai suvokia būsimus iššūkius ateityje. Tai nėra susiję su maitinimu ir auginimu. Šeimininkų laukia itin didelės problemos sprendimas, kai sutvirtėjusiais nagais katinai pradeda gadinti baldus, užuolaidas, kitus namų apyvokos daiktus. Todėl vienas iš pagrindinių įrankių yra nagų draskyklė. Jos dėka namuose atsiranda nedidelė ramybė ir tvarka.

Katės gadina baldus

Būsimiems ar esamiems kačių šeimininkams naudinga suprasti faktą, kad baldai ir daiktai namuose yra gadinami ne dėl katės noro pasirodyti. Tai nėra kažkoks katės dėmesio išsireikalavimas per sugadinamus daiktus, ne. Katės iš prigimties yra gyvūnai, o gyvūnų instinktai yra keli.

  • Teritorijos žymėjimas;
  • Higiena.

Naudinga pasidomėti:

Teritorijos žymėjimas

Jei pasidomėtumėte plačiau, gyvūnai įvairiai žymi savo užimtą teritoriją, kurioje jie vieninteliai savininkai. Iš kačių tokio įpročio taip pat neatimsite ir neatpratinsite jokiais būdais. Tie kas matė ar yra stebėję laukinių liūtų ar kitų kačių šeimos gyvūnų elgesį, greičiausiai pastebėjo, kad jie visi žymi savo teritoriją.

  • Šlapimu – šlapime esantis išskirtinis kvapas kitiems gyvūnams parodo, kad ši teritorija jau užimta ir yra saugoma. Neretai galima pastebėti, kad kai kurie kačių šeimininkai turi nusiskundimų, nes jų katė nuolatos šlapinasi visuose namų kampuose. Taip yra todėl, kad ji Jūsų namus laiko savo nuosavybe ir Jūsų nelaiko jų šeimininkais. Todėl vos tik praplovus katės žymėjimo vietas, jos vėl jas pažymi iš naujo;
  • Draskydami – draskydami įvairius medžius, žemę ar kitus daiktus aplinkoje laukiniai gyvūnai kitiems praneša apie teritorijoje esantį savininką, kuris nėra linkęs ja dalintis su kitais. Tuo pačiu, po nagais esančių liaukų dėka taip pat žymima ir teritorija. Ne išimtis ir katės, kurios galąsdamos nagus į baldus juos tuo pačiu metu pažymi.

Higiena

Grįžtant prie baldų draskymo, kai katės negailestingai juos žaloja yra ir kitas niuansas, kodėl jos taip elgiasi. Daugelis šeimininkų pamiršta, kad katės yra itin švarūs gyvūnai. Todėl higiena joms yra kone pirmoje vietoje. Be gamtinių poreikių katės palaiko ir nagų higieną, todėl radusios itin patogų daiktą ar baldą, jos ima į juos galąsti savo nagus. Taip, o kas kito belieka, jei namuose nėra nė vienos kačių nagų draskyklės?

Draskyklės kačių nagams

Nagų draskymui katėms yra gaminamos taip vadinamos draskyklės. Tačiau be šios paskirties jos turi dar ir kitų funkcijų.

  • Palaiko puikią kačių savijautą;
  • Naudojama žaidimui;
  • Suteikia katei saugumo ir nuosavybės jausmą.

Kad katės nedraskytų baldų ir kitų daiktų, jei baldai nėra tinkami draskymui naudingiausia su mažučiu kačiuku įsigyti ir draskyklę. Labai svarbu numatyti ir katės būsimą dydį, kad draskyklė atitiktų katės poreikius, būtų stabili ir saugi augintinei. Jei katinas užaugs didžiulis (tokia veislė), tai smulki draskyklė gali tapti netinkama jau po metų. Norint sutaupyti lėšų nebūtina pirkti draskyklę pigiau ir mažiausia kaina. Kam švaistyti lėšas. Draskyklę galima įsigyti tokią, kuri gali ištarnauti beveik visą katės gyvenimo laikotarpį, jei nenutiks kokių nors nenumatytų aplinkybių.

Dar vienas iššūkis – pratinimas prie draskyklės

Įsigyti draskyklę katei kartu su kačiuku nėra marketinginis triukas siekiant parduoti. Tai yra tam tikras patarimas, kuris veda prie norimų rezultatų, kad užaugusi katė nedraskytų baldų ir negadintų minkštų daiktų. Kačių draskyklė nuo mažumės augančio katino apyvokos daiktų sąraše gali atsirasti jam augant. Kampe, ant sienos ar baldų kampo prikabinta draskyklė bus katei draugiška, todėl prie jos ji užaugs pripratinta. Kitokia situacija su katinui nupirkta draskykle kai jis jau paaugęs ir pilnai suvokia savo aplinką. Naujas daiktas aplinkoje niekada nebus priimtas kaip namų daiktas. Jis turės kitokią išvaizdą, kvapą ir formas, todėl nesvarbu kaina, už kokią sumą ji bus nupirkta, katė gali draskyklės ir nepriimti naudojimui.

Katės gadina baldus – drasko

Taigi, jei katės baldus „nuoširdžiai” drasko nereaguodamos į Jūsų pastabas ar pastangas reiškia, kad Jums Jūsų namuose yra reikalinga kačių nagų draskyklė ar visas daugiafunkcinis kompleksas su gultais ir nameliais. Taip kačių gamtinius instinktus nukreipsite kita ir sau bei naudinga namams linkme.