Kaip pripratinti katę prie draskyklės

Kaip pripratinti katę prie draskyklės žino nedaugelis. Todėl akivaizdu, kad patarimai ir informacija bus ne pro šalį. Kad augintinės nustotų „griauti namus”, niokoti daiktus ir užsiimtų tam skirtu įrankiu galąsti nagams – draskykle. Štai kodėl draskyklės tokios populiarios ir mūsų šalyje.

Kaip pripratinti katę prie drąskyklės

Kaip pripratinti katę prie draskyklės

Kai kurie informaciniai šaltiniai siūlo tam, kad pripratinti katę prie draskyklės naudinga ją parinkti tinkamą. Ar įsivaizduojate, kuri draskyklė yra tinkama Jūsų katei? Mes taip pat. Todėl tik nupirkus ir į namus parsivežus draskyklę galima pradėti pratinti katę. Apie tinkamumą prieš įsigyjant jokie šaltiniai nepatars, kuri galėtų būti geriausia. Tad vadovaudamiesi keliais patarimais, savo katę prie draskyklės pripratinsite nesudėtingai ir greičiau.

  • Draskyklės vieta. Kaip kačių tualeto, taip ir žaidimų bei nagų galandimo vieta katėms yra svarbi. Savo teritoriją jos visada pasižymi pabudusios, žaidimo metu ar džiaugsmingai sulaukusios savo šeimininkų. Todėl jei katė nesiartina prie draskyklės, jos buvimo vieta gali tikti šeimininkams, bet ne išrankioms katėms;
  • Draskyklės kvapas. Suprantama, kad į namus pristatyta draskyklė gali turėti specifinį kvapą, kuris nebus priimtinas ir Jūsų katei. Todėl prieš parodant draskyklę savo augintinei rekomenduojama po surinkimo ją palaikyti katei nepasiekiamoje vietoje. Draskyklė pritrauks namų kvapų ir ją katė pasirinks mieliau;
  • Draskyklės stabilumas. Atmintina, kad net ir pačios drąsiausios katės gali nemenkai išsigąsti, jei draskyklė bus nestabili, judės ir svyruos į visas puses. Todėl surenkant ar patiems gaminant draskyklę svarbu atkreipti dėmesį į jų sutvirtinimus užtikrinant kuo didesnį stabilumą;
  • Katžolė ir kiti stimuliatoriai. Norint greičiau katę pripratinti prie draskyklės galima panaudoti stimuliatorius. Vienas tokių yra katžolė, kuri katėms asocijuojasi su patikimumu. Todėl katė greičiau apsipras ir pradės galąsti savo nagus į jai pasiūlytą draskyklę.

Katės pasirinkimo neįtakoja nei kaina, nei draskyklės dydis

Kai kurie kačių augintojai mano, kad didesnė draskyklės kaina įtakos ir jų katės greitesnį pasirinkimą. Deja, kačių priežiūros specialistai yra įsitikinę, kad nei nuo draskyklės kainos, pigi ji ar brangi katės nesirenka arba apsipranta prie draskyklių. Įspūdžio katėms draskyklės nedaro ir savo dydžiu. Nesvarbu kokio dydžio draskyklę parinkote savo katinui, jos jis gali nesirinkti vienodai, didelė ji ar maža. Tad jei draskyklę pirkote už 30 eurų ar visus 630 nereiškia, kad Jūsų katė ją pasirinks kaip savo nagų higienos priežiūros bei palaikymo įrankį.

Greičiausiai katės pripratinimas prie drąskyklės

Norintys kuo greičiau pripratinti prie kacių draskykles ir sveikais išsaugoti daiktus savo namuose privalo atminti, su mažyčiu kačiuku į namus privaloma atsivežti ir nagų galandimo prietaisą – draskyklę. Augantis kačiukas draskyklę laikys jo teritorijos dalimi, todėl daugeliu atveju galima tvirtinti, kad nagus jis pradės galąsti būtent į draskyklę.

Taigi, greičiausiai įsisavinote informaciją kaip pripratinti katę prie draskyklės ir dabar galėsite teorines žinias paversti praktinėmis.